6 Nisan 2014 Pazar

Trend: Yırtık Pırtık Blue Jean!

Ne yazık ki ülkemizde çok kötü şeyler oluyor, karanlık bir dönemden geçiyoruz bana kalırsa. Çok uzun zamandır yazasım yok bu yüzünden. Fakat bugün hem kendimi hem de sizleri gündemin iç karartıcılığından biraz uzaklaştırmak istedim yazmaya karar verdim. Sanırım bu henüz yasaklanmadı.


Bugünkü konumuz: Yırtık Jean Lobisi! Ay pardon, Trendi! Bana göre tam da bu mevsimler için uygun olsa da Chiara'sından Andy'sine bir çok fashion blogger kızımız bütün kış hiç üşürüm falan demeden giydiler. Bakalım bu jeanleri nasıl kombinlemişler, biz nerelerden alabiliriz ve hatta kendimiz nasıl yapabiliriz.


Aslında yırtık jean trendi yeni bir trend sayılmaz, yıllar yılı hiç eskimeyen bir trend. Fakat son günlerde nereye baksam karşıma çıkıyor. Haliyle ben de yazmadan edemedim. Bu kadar jean seven biri olarak yırtıklı pırtıklı jeanleri de tabii ki sevdim. Kış boyunca da bol bol görmüş olmama rağmen bu kadar yırtık, kıvrık paçalı şeylerin kışın giyilmesi taraftarı değilim. Kışın giyeceksin taytını ya da skinny jeanini altına da Ugg'larını oh mis! Neyse konumuz bu değildi, ben yine saptım.  


Neyle giyeceğimiz konusuna gelirsek, aslında cevap çok basit: Her şeyle! Ben günlük hayatımda topuklu giymekten pek hoşlanmadığım için ben genelde spor ayakkabıyla olan kombinleri seviyorum. Bi de paçaları kıvırıp üzerine de bol bir tişört giydim mi tamamdır! 


Tabi herkes İstanbul'un yamuk yumuk taşlarıyla savaş vermek zorunda değil. Giyen giyiyor topuklusunu. Üç fotoğraftaki kombin de hoşuma gitti. Ama tabii Miranda Kerr, Valentino'ları ve Givenchy çantası bana yırtık jeani falan unutturdu.


Hiç bir trendden eksik kalmayan Chiara, tabii ki yırtık jeanleri en çok giyenlerden biri oldu. Chiara da genelde spor ayakkabılarla, slipperlarla ve çok sevgili Chanel espadrilleriyle kombinledi yırtık jeanlerini. 


Style Scrapbook yazarı Andy Torres de yırtık jeanleri tercih edenlerdendi. Aslında hemen hemen her mağazada bulabilirsiniz yırtık jeanleri, ben yine de sizin için bir kaç tane seçeyim dedim. 


Son olarak ben kendi jeanimi kendim yırtarım arkadaşım diyorsanız da buyrun size videosu. Kolay gelsin. :)

1 yorum:

Bende kendim yaptım ama çok az söktüm kotu biraz boyle buyuk yırtıklrdan hoşlanmıyorum :) Blogumda paylaşıcam yakında...

Yorum Gönder