26 Kasım 2013 Salı

Isabel Marant for H&M


Biz burda acınası halde vizelerimizle boğuşurken, türlü türlü moda bloggerları, ikonları ve tam olarak ne yaptığını bilmeyen bazı insan toplulukları dünyanın dört bir yanında Isabel Marant for H&M partisinde fink attılar. Koleksiyonun en güzel parçalarını dolaplarına eklediler. Bana da anca yazısını yazmak kaldı. Ki vizelerim yüzünden onu da günler sonra anca yazabildim. 

Isabel Marant ve H&M işbirliğini modayı takip eden insanlar uzun zaman öncesinden beri biliyordu aslında. Eylül ayının moda dergilerinde boy boy yazıldı, bloglarda, instagramda ve twitterda bolca bahsedildi.

Modayı takip edenler hatırlar, H&M geçtiğimiz yıllarda benzer bir iş birliğini Versace markasıyla yapmıştı. Her ne kadar büyüleyici ve dikkat çekici de olsa bana kalırsa bizim gibiler için pek de giyilebilir bir koleksiyon değildi. Fazlasıyla gösterişli ve abartılı olduğundan günlük hayata ve sokak modası dediğimiz akıma pek de ayak uyduramadı bana kalırsa.


Fakat Isabel Marant'ın, H&M için hazırladığı koleksiyonunda kullandığı parçaların bir çoğu günlük giyime uyum sağlayabilecek nitelikte. Kısacası biz normal insanlar da giyebiliriz bunları. Tabii ki koleksiyonun her bir parçası ben burdayım diye bağırıyor, dikkat çekiyor ama başarılı tasarımcı kendi rahat giyim tarzını bu iddialı parçalara bile yansıtmayı başarmış ve sonunda ortaya harika bir koleksiyon çıkarmış.

O kadar ay çok giyilebilir dedim dedim de tabii ki bütün koleksiyon böyle caddeye giderken giyilebilecek nitelikte değil. Ne yazık ki Manhattan'da yaşamıyoruz ne de olsa.


Isabel Marant, bu işbirliğiyle ilk defa erkek kıyafetleri tasarladı. Fakat ne yazık ki bu erkek tasarımlarının en azından Türkiye'de çok da tutacağını zannetmiyorum. Bizim maço Türk erkeğine fazla. Şaka bi yana erkek tasarımlarını giyebilmek için gerçekten stil sahibi olmak gerekiyor bence, yoksa sırıtır.


Isabel Marant, koleksiyonunda çocukları da unutmamış. Onlar için de bıcır bıcır harika şeyler tasarlamış. Bayılıyorum güzel ve tarz giydirilen çocuklara. Ne o fırfırlı dantelli pembe elbiseler öyle.

Uzun lafın kısası, aksesuarlarıyla, detaylarıyla ve geri kalan her şeyiyle çok ses getiren bir proje oldu. 14 Kasım günü dünyanın bir çok yerindeki H&M mağazalarında yerini aldı Isabel Marant for H&M koleksiyonu. Türkiye de İstinye Park ve Zorlu H&M'de satışa çıktı. Sevgili feşın viktımlarımız şimdiye çoktan kökünü kurutmuştur gibime geliyor ama siz yine de bakın.

Koleksiyonun tamamını:


POPSUGAR Fashion'ın favori parçalarını görmek isterseniz de buyrun.

0 yorum:

Yorum Gönder